Івано-Франківська область, м. Калуш, пр. Л.Українки, 16 б, (Пенсійний фонд)
Телефони для консультацій: (03472) 7-01-88
(068) 144-00-62
(095) 804-90-86
ГАРЯЧА
КОНСУЛЬТАЦІЯ
(03472) 7-01-88
(068) 144-00-62
(095) 804-90-86
E-mail: office@dc.if.ua
Skype: dcifua

НАША
АДРЕСА
м. Калуш
пр. Л.Українки, 16 б
(Пенсійний фонд)

Як нас знайти?

Корисна інформація

Повернутись назад

Діабет- це не хвороба, а особливий спосіб життя

Цукровий діабет – порушення обміну речовин в організмі через відсутність або неправильну дію інсуліну. На ранніх стадіях захворювання дуже підступне і не завжди дає про себе знати, а виявляється вже тоді, коли є ряд симптомів, а то й ускладнення. Тому дуже важливо для кожної людини знати про цукровий діабет  і вміти своєчасно його розпізнати.

На сьогодні в силу своєї поширеності й тяжких наслідків цукровий діабет є однією із першочергових медико-соціальних проблем. У світі наразі налічується 246 млн. людей, хворих на цукровий діабет, в Україні таких людей лише за офіційними даними зареєстровано 1,5 млн., насправді їх значно більше. За прогнозами ВООЗ, кількість людей із діабетом до 2015 року має подвоїтись. Ця хвороба стоїть на третьому місці безпосередніх причин смерті після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Цукровий діабет через постійно підвищену глікемію (високий рівень цукру в крові) призводить до важких ускладнень – сліпоти, гангрени нижніх кінцівок, інфарктів та інсультів, а відповідно, до втрати працездатності інвалідності та передчасної смерті хворих. ВООЗ визнала цукровий діабет епідемією неінфекційного походження. Свій внесок у поширення цукрового діабету роблять старіння населення та спадковість, а нездорове харчування, низька фізична активність та ожиріння сприяють загостренню ситуації. В Україні головною проблемою цукрового діабету є його пізня діагностика та низький рівень знань хворих. На жаль, у багатьох випадках це захворювання діагностується на тому етапі, коли вже сформовані складні незворотні ускладнення. Здоров’я людини на 50% залежить від умов і способу життя, на 20% від спадковості – генетичного багажу з яким людина народжується, на 20% – від оточуючого середовища і лише на 10% – від стану медицини і якості надання медичної допомоги. Ставлення наших людей до свого здоров’я дуже відрізняється від ставлення людей західного світу. Це певною мірою, і байдужість, і недбальство, адже під час опитування людей після 45 років про свій рівень цукру в крові дати відповідь змогли лише 5%. До того ж вага середньостатистичного дорослого українця за останні 5 років зросла на 3 кг. Кожен третій українець має надмірну масу тіла, що можна пояснити стресовим та малорухливим способом життя, розвитком мережі закладів швидкого харчування з великою кількістю їжі із легкозасвоюваними вуглеводами. Відомо, що цукровий діабет 2-го типу (у осіб старшого віку) проходить у прихованому періоді 5-7 р., коли хворий може лікуватися в будь-якого спеціаліста, але не в ендокринолога, до якого хворий потрапляє уже з незворотними ускладненнями. Наразі в світі немає жодного запису зареєстрованого випадку зцілення від цукрового діабету, тому основна мета – навчити пацієнта жити із цією хворобою, аби він керував своїм рівнем цукру в крові, а не навпаки.

На жаль, на сьогодні не більше 15% хворих на цукровий діабет ретельно ставляться до свого здоров’я і контролюють свій діабет. Це прикра ситуація, адже жодний найсучасніші препарати не зможуть забезпечити хворому на цукровий діабет належної якості життя без дотримання ним правильного способу життя, дієти, а також належної співпраці з лікарем-ендокринологом. Кожен житель та хворий на цукровий діабет нашого міста має змогу безкоштовно визначити рівень цукру в крові, та перевірити рівень глісованого гемоглобіну. На Заході існує поняття не лікування, а менеджменту цукрового діабету, що передусім передбачає обізнаність суспільства в проблемах цього захворювання. Кожен 50-й українець уже хворіє на цукровий діабет і ця цифра постійно зростає, от чому, об’єднавши зусилля лікаря, хворого, громадських організацій, представників фармацевтичних фірм, науки, а також держави, можна подолати цю проблему. Діабет – це не хвороба, а особливий спосіб життя.          

Лікар-ендокринолог
Гут Галина Ігорівна

 

Повернутись назад

Warning: file_get_contents(http://vikna.if.ua/rss): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/gipok160/public_html/index.php on line 468
Створення та підтримка сайту: